Z wizytą na Majorce: tym zachwyca Palma!

Słoneczna Majorka to jedna z najchętniej odwiedzanych przez turystów wysp hiszpańskich. Wczasy na tutejszych plażach każdemu mogą sprawić wiele radości, a miast przyciągających wspaniałą zabudową i klimatycznych osad jest tu wiele. Miejscem, które z pewnością warto odwiedzić w czasie wycieczki po tej wyspie, jest Palma. Stolica Majorki, a jednocześnie całego archipelagu Balearów, ma się czym pochwalić.

Na jej terenie czekają ciekawe zabytki, w gronie których wyróżniają się budowle gotyckie i modernistyczne. Doskonałe zagospodarowanie oraz rewelacyjnie działająca komunikacja sprawiają, że dla wielu osób Palma jest punktem wypadowym dla dalszych wycieczek w głąb wyspy. Jednak i samo miasto zasługuje na uwagę. Jakie zabytki są tu wyjątkowo kuszące?

W czasie wizyty w stolicy Majorki nie można pominąć katedry La Seu. Ta świątynia jest nie tylko jedną z najpiękniejszych świątyń gotyckich w całej Hiszpanii, ale i jednym z najciekawszych na świecie przykładem architektury katalońskiej. Zachwyca jej fasada, zadziwić też może kościelne wyposażenie. Hitem okazały się jednak tutejsze witraże, które swym pięknem mogą oczarować każdego. Miłośników sztuki mauretańskiej może z kolei oczarować wspaniały pałac królewski. To Palau de l’Almudaina, uznawany za jedną z najpiękniejszych i najbardziej oryginalnych rezydencji na całej wyspie. Tu architektura gotycka i mauretańska tworzą zgrany duet, a piękno tej budowli od lat zachęca turystów do jej zwiedzenia. Miłośnicy sztuki koniecznie powinni w czasie wycieczki po tym mieście udać się do dość młodej, za to niezwykle atrakcyjnej placówki muzealnej. To Es Baluard – galeria współczesnej sztuki, którą urządzono na terenie twierdzy z XVI wieku.
Palma jest też miastem idealnym dla tych, którzy kochają atmosferę malowniczych portów. Nabrzeże to idealne miejsce na spacery dla tych, którzy chcą podziwiać piękne widoki. I tu czeka kilka ciekawych obiektów. Gmach giełdy z XV wieku oraz Muzeum Morskie to największe atrakcje, którym z pewnością warto poświęcić nieco więcej uwagi.

———
Zdjęcie: Albert Llado / flickr.com/photos/8102032@N06/
CC-License: CC-BY

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *