Meksyk i jego atrakcje. Puebla

Jest miasto, którego w czasie podróży po Meksyku pominąć nie można. To Puebla – miasto znane z ciekawej zabudowy, w której do dnia dzisiejszego można poczuć kolonialny klimat. Puebla kusi swym urokiem, a wycieczki chętnie zaglądają na jej teren. W efekcie stała się ona jednym z najciekawszych miast, którymi kusi turystów Meksyk. Jakie atrakcje czekają na terenie tego miasta na zwiedzających?

Podstawa to zabytkowe centrum miasta. Kusi on wyjątkową zabudową. Nie brak tu okazałych kościołów oraz klasztorów, z którymi sąsiadują okazałe rezydencje utrzymane w stylu kolonialnym. Puebla znana jest jednak nie tylko z wyjątkowych zabytków, ale również z wyśmienitej kuchni. Serwowane tu przysmaki kuszą turystów niemal tak samo, jak zabudowa miasta.

Co ciekawe, większość tradycyjnych dań w tym mieście ma kolonialny rodowód, a receptury są dziełem zakonnic przybyłych do Meksyku w okresie kolonialnym. Skoncentrujmy się jednak na najważniejszych zabytkach tego miasta. Puebla ma się tu czym pochwalić. W czasie wycieczki na jej teren nie można pominąć tutejszej katedry. Jest to druga pod względem wielkości świątynia w tym kraju. W jej pobliżu ujrzeć można gmach dawnego Pałacu Biskupiego, w którym mieści się obecnie biblioteka pełna dawnych map i rękopisów. Obowiązkowym punktem w programie każdej wycieczki jest tu również wizyta w Muzeo Amparo. To największa tego typu placówka w mieście, znana z ogromnej kolekcji sztuki kolonialnej oraz z okresu prekolumbijskiego. Aby poczuć klimat tego miasta, koniecznie trzeba wybrać się na tutejszy plac targowy. Nie brak tu sklepów i sklepików, w których można nabyć ciekawe, regionalne pamiątki. Królują hafty oraz wyroby ceramiczne, których piękno zachwyca turystów od lat. Sporo atrakcji czeka na turystów również w najbliższej okolicy miasta. Jednym z ciekawszych miejsc jest Cholula, która w okresie prekolumbijskim była ważnym ośrodkiem religijnym. Do dnia dzisiejszego można tu ujrzeć potężną piramidę, uznawaną za jedną z największych budowli tego typu na świecie.

———
Zdjęcie: Joe Hunt / flickr.com/photos/joe_0_1/
CC-License: CC-BY

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *